W dniach 20- 24 września trzynastu uczniów naszej szkoły bierze udział w warsztatach językowych w ramach projektu Euroweek w Międzygórzu. Za nami zajęcia integracyjne. Zapraszamy na fotorelacje, które codziennie będziemy uaktualniać.

Drodzy Uczniowie!
19 października Towarzystwo Przyjaciół Łazisk obchodzi swoje 35- lecie istnienia. Z tej okazji, Samorząd Uczniowski ogłasza szkolny konkurs literacki na wiersz dotyczący naszego miasta. Wiersz powinien zawierać odniesienia do historii i współczesności Łazisk oraz naszej szkoły. Zwycięski wiersz zostanie dostarczony Towarzystwu Przyjaciół Łazisk oraz umieszczony 19. 10. br. w Kapsule Czasu za Urzędem Miejskim.

Społeczność szkolna od kilku lat wspiera działania Fundacji Pomóż i Ty. W tym roku chcemy wspomóc podopiecznego fundacji Fabiana Czechowskiego, u którego zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy i padaczkę. Środki zgromadzone podczas zbiórki zostaną przekazane na jego specjalistyczną rehabilitację. Od 18 września przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu będą sprzedawać kalendarzyki z pomocami dydaktycznymi w cenie 5 zł. Zebrana darowizna zostanie przekazana na konto fundacji. Zachęcamy do włączenia się w akcję. Pamiętajmy dobro powraca.

Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariatu

Pana Krzysztofa znamy osobiście,bardzo dobry,sympatyczny i otwarty człowiek. Zawsze pomocny innym, tym razem sam potrzebuje pomocy. Zachęcamy do zapoznania się z historią choroby p.Krzysztofa, która została opisana przez Fundację Siepomaga. Nie bądźmy obojętni, każdy grosik się liczy. Wspólnie możemy wiele!  Wpłaty dokonuję się na konto założone przez Fundację Siepomaga.

link do siepomaga : krzysztof

 

 

 

23 czerwca 2023 roku pożegnaliśmy uczennice i uczniów klas ósmych. Uczniowie klasy VIII wprowadzili Sztandar Szkoły, odśpiewano hymn narodowy, nastąpiło oficjalne przekazanie sztandaru młodszym uczniom i złożono ślubowanie.

23 czerwca o godzinie 9:30 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla klas I-VII. Akademię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły, odśpiewanie hymnu państwowego oraz przemówienie Pani Dyrektor Violetty Ryszczyk. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, podczas której swój program przedstawiła klasa 4B, przygotowana przez Panią Dorotę Pawłowską. Występ został przyjęty z dużym entuzjazmem.

31 maja br., w naszej szkole odbył się Miejski Turniej Umiejętności Bezpiecznych Zachowań dla uczniów klas III Szkół Podstawowych miasta Łaziska Górne. Konkurs został zorganizowany przez panie Joannę Kocima i Katarzynę Kuźnik w ramach programu „Bezpieczny Świat Ucznia” autorstwa p. Doroty Pawłowskiej, p. Violetty Ryszczyk oraz p. Grażyny Tkocz.