Dnia 09.11.2023r. odbył się Szkolny Turniej Szachowy w SP 3 w Mikołowie. W zawodach udział wzięło 48 zawodników w 2 kategoriach wiekowych (młodsi i starsi). Celem konkursu była popularyzacja gry w szachy wśród uczniów, propagowanie zasad fair - play (umiejętności bycia zwycięzcą lub zwyciężonym), rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci, tworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.

Turniej dostarczył wiele pozytywnych emocji i zapoczątkował współpracę szkół w rozwijaniu zainteresowań grą królewską. Zawody były rozegrane w jednej kategorii wiekowej (2011 i młodsi), systemem szwajcarskim, na dystansie 5 rund.Tą grupę reprezentowała nasza szkoła. W klasyfikacji końcowej  drużyna Sp 1 w Łaziskach Górnych w składzie: Bartosz Waligóra, Marek Roj, Łukasz Wójcik i Klaudia Noras zajęła 3 miejsce.

Życzymy powodzenia w następnych zawodach!