Klasa 8f podczas zajęć unijnych.

Grupa uczniów 4a brała udział w projekcie ,, Szyte na miarę" dzięki, którym poznała techniki uczenia się, rozwijała swoją kreatywność, koncentrację uwagi oraz logiczne myślenie. A ponadto doświadczała wielozmysłowej stymulacji, która pomogła w nabywaniu nowych umiejętności.

Od grudnia uczestniczymy w zajęcia Szyte na miarę, na których poznajemy różne techniki uczenia się, oraz dowiadujemy się co pomaga nam w nauce.
Czy wiecie, że wyobraźnia pomaga w nauce? Popatrzcie jak pracujemy na tych zajęciach.


Klasa 4b

"Na tropie wiedzy, czyli jak uczyć się samodzielnie i efektywnie" to zajęcia warsztatowe z elementami kreatywności, podczas których uczniowie poznają metody twórczego rozwiązywania problemów, rolę koncentracji uwagi podczas pracy umysłowej oraz ćwiczą techniki uczenia się. A jak im idzie zobaczcie sami.

Na zajęciach "Szyte na miarę" mamy okazję wykazać się pomysłowością i wyobraźnią. Okazuje się, że w czasie zabawy też można się czegoś nauczyć. Zobaczcie sami co klasa 1b robi na tych zajęciach.

W czasie zajęć uczniowie klasy 1b zrobili już swoje lapbooki , bazgrolniki, zostali architektami oraz "uwięzili tęczę w słoiku". Żeby np. zapamiętać 7 kolorów tęczy wystarczy przyswoić sobie zabawnie brzmiące zdanie: Czemuś poszła żabko zielona na grób faraona. Pierwsze litery każdego wyrazu to kolejne kolory tęczy. Proste...prawda?

W ramach projektu "Szyte na miarę" odbywają się również zajęcia z biologii skierowane dla uczniów klas VII i VIII.

W ramach projektu "Szyte na miarę" odbywają się m.in. zajęcia warszatowe dla uczniów klas I- III z zakresu matematyki. Ciekawe pomoce i miła atmosfera sprzyjają nauce. Popatrzcie sami.