Na ostatnich warsztatach z cyklu „Trzymaj Formę” tworzyliśmy modelowy talerz żywieniowy, który miał zobrazować nam dzienne zapotrzebowanie na różnego rodzaju produkty.


Rozmawialiśmy również o tym, że zdrowa dieta jest jednym z elementów umożliwiających człowiekowi rozwój, optymalny wzrost  i zdrowie. Dieta będzie prawidłowo zbilansowana pod względem energii i ważnych składników pokarmowych – białka, tłuszczów, witamin i składników mineralnych zwłaszcza – żelaza i wapnia wtedy, gdy w kuchni domowej wykorzystane zostaną różnorodne produkty spożywcze – owoce i warzywa, mleko i produkty mleczne, produkty zbożowe, kasze, mięso, drób, ryby,  a przygotowywane posiłki będą urozmaicone. Należy pamiętać również o piciu wody, bo to właśnie woda najlepiej gasi pragnienie oraz o aktywności fizycznej.