Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję ,,Książeczka dla Oktawiana". Oktawian urodził się z niedotlenieniem okołoporodowym w skutek czego jest niepełnosprawny ruchowo i intelektualnie. Chłopiec ma zdiagnozowany zespół porażenny, autyzm atypowy głęboki, całościowe zaburzenia rozwojowe,zaburzenia wzroku, mowy i głosu. Potrzebuje on ogromnego wsparcia opiekunów i systematycznej rehabilitacji. Wszyscy możemy wspierać chłopca przez przekazanie kartonowych książeczek, które służą mu jako forma rehabilitacji. W taki sposób Oktawian się wycisza i relaksuje.

Serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej za udział w zbiórce WIELKANOCNA PACZKA DLA UKRAIŃSKIEJ RODZINY.

Szkolny Klub Wolontariaru

28 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w manifestacji Sprzeciwu Przemocy Wobec Dzieci. Była to dla nich nie tylko okazja do wyrażenia swoich poglądów, ale też lekcja świadomego obywatelstwa.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję ,,Kartka urodzinowa dla Mai" Wielkimi krokami zbliżają się 9 urodziny Mai. A co za tym idzie czas miłych niespodzianek. Liczymy na Was, że i tym razem wywołamy uśmiech na twarzy Mai :)

Kartki można wrzucać do pudełka,które wystawione jest obok gabinetu Pani pielęgniarki szkolnej. Wszystkie kartki zostaną dostarczone do Mai w dniu 8.05.br. W razie pytań prosimy o kontakt z pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Szkolny Klub Wolontariatu

Serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej, która wspiera Stowarzyszenie Pro Animali. Każda rzecz przekazana na zbiórkę jest bardzo przydatna. Wszystkie zabawki, koce i karmy szybko trafiają do małych przyjaciół. Jak widać na zdjęciach kot Rudek szybko znalazł coś dla siebie ;)

Zachęcamy do dalszej zbiórki. Mile widziana karma sucha i mokra, koce i inne akcesoria dla kotów.

Szkolny Klub Wolontariatu

Społeczność szkolna wraz z Centrum Usług Społecznych w Łaziskach Górnych dołącza się do akcji ,,Świeca", której inicjatorem jest Diakonia Miłosierdzia Archidiecezji Katowickiej. Akcja polega na zbieraniu świec, które następnie zostaną przetopione i przekazane żołnierzom ukraińskim znajdującym się w okopach. Świece należy składać w specjalnie przygotowanym pudle w wejściu do szkoły.

Szkolny Klub Wolontariatu

 

10 lutego br. w naszej szkole gościliśmy uczniów i  nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Mikołowie – Borowej Wsi, Przewodniczącego Rady Miasta p.Tadeusza Króla,Przewodniczącą Rady Rodziców p. Ewę Chwieralską. Bal został oficjalnie otwarty przez dyrektora szkoły p.Violettę Ryszczyk, która  zaprosiła wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Wolontariusze oraz uczniowie klasy VIb zaprezentowali układy taneczne, które zachęciły wszystkich do zabawy. Nasi goście również zaprezentowali swoje umiejętności taneczne.Wspólna zabawa wywołała wiele radości i uśmiechu na twarzy. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców SP1,Naczelnik Wydziału Ochrony p.Iwonę Gejdel. W trakcie balu nie zabrakło słodkości, które ufundowało TuliiTulii. Serdecznie dziękujemy :)

Zapraszamy na cykl "Dni Otwartych" w szkołach ponadpodstawowych w Powiecie Mikołowskim. Chcesz być informatykiem, dietetykiem, ekonomistą a może marzysz o karierze dziennikarza?Ósmoklasisto ta informacja jest dla Ciebie.Szczegóły znajdziesz na poniższej grafice.