Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji ,,Odkręcaj i zbieraj dla Bartoszka". Jest to akcja,której celem jest zbieranie nakrętek dla Bartosz Jędrasik, 16-miesięcznego chłopczyka chorego na SMA2. To choroba genetyczna,która każdego dnia powoduje osłabienie i stopniowe zanikanie mięśni. Bartosz zbiera na najdroższy lek świata, który kosztuje ponad 10 milionów złotych- Zolgensma.Jest to kwota,której nie są w stanie zapewnić ani Rodzice oraz najbliższe otoczenie.

Chłopca nie objęto systemem refundującym lek tylko dlatego,że diagnoza przyszła zbyt późno- chorobę wykryto w 11 miesiącu życia. Refundacja obejmuje dzieci,które nie ukończyły 6 miesiąca życia. Niezaleczona choroba skutkuje: niedowładem ruchowym,zaburzeniem odżywiania, niewydolnością oddychania.

Zachęcamy do włączenia się w akcję!

W wejściu do szkoły oraz obok pokoju nauczycielskiego znajduje się pudło, do którego można wrzucać nakrętki. Wszystko na bieżąco będziemy pakować i przekazywać dalej.

Szkolny Klub Wolontariatu