W Dniu Dziecka poszliśmy na lody, a potem jeszcze na chwilę na plac zabaw. Tak zajęcia mogłyby wyglądać każdego dnia.

4 maja spotkaliśmy się z zawodowym żołnierzem, który opowiedział nam czym zajmują się wojskowi w pracy.

 

10 maja Igor reprezentował naszą klasę w miejskim konkursie przyrodniczo-ekologicznym „Żyj w zgodzie z przyrodą”. Nasza drużyna zdobyła 3 miejsce.

 

26 maja uczestniczyliśmy w Dniu Sportu, który odbył się na hali MOSiR-u.

 

31 maja pojechaliśmy na wycieczkę do Zaczarowanego Lasu w Piasku.

 

Dnia 26 kwietnia pojechaliśmy na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Odbyliśmy tam podróż po różnych kontynentach poznając niezwykłe, mieszkające tam zwierzęta.

W "podróży" towarzyszył nam ptak żołna zwyczajna, który zasiedla zachodnią i środkową Azję, ale od pewnego czasu upodobał sobie również niektóre rejony w Polsce. Może zostanie z nami dłużej. 

W każdym miejscu ogrodu czekały na nas nowe niespodzianki i zabawy. Po warsztatach mogliśmy rekreacyjnie zażyć ruchu na tamtejszym placu zabaw.

Ważną tradycją gromadzącą rodzinę przy wspólnym stole jest wielkanocne śniadanie. Również w klasie przed przerwą świąteczną  zasiedliśmy do wspólnego, wielkanocnego śniadania. Oprócz tradycyjnych wędlin, jajek i babki zadbaliśmy o zdrowe dodatki w postaci warzyw. Odwiedził nas również wielkanocny zajączek.

Dzisiaj na zajęciach czekała na nas niespodzianka. Pani przyniosła do klasy roboty, więc zajęcia były inne niż zawsze. Uczyliśmy się programować robota, tak żeby poruszał się tak, jak tego chcemy. Służyła do tego specjalna mata. Nie zawsze nam się udało. Ale cóż, pierwsze kroki zawsze są trudne. Następnym razem będzie lepiej.

Dzisiaj rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Z tej okazji w klasie rozmawialiśmy o tym, co dzieje się w tym czasie w przyrodzie. Rozwiązywaliśmy różne zadania i graliśmy na instrumentach. Zrobiliśmy też wspólnie baaardzo dużą pracę plastyczną. Nie uwierzycie, ale wiosna napisała do nas list i przysłała nam małą niespodziankę.

Nasza koleżanka Ola wzięła udział w konkursie plastycznym z okazji Dni Bezpiecznego Internetu. Zdobyła I miejsce. Gratulacje!

Bardzo lubimy robić prace plastyczne. Oto ostatnie z nich.