Zgodnie ze słowami piosenki " W maju kwitnie cały sad,...." stworzyliśmy śliczne, kwitnące drzewka, które zdobią teraz naszą klasę. Zobaczcie sami.

Klasowa drużyna w składzie  Lena D., Kacper G., Igor K., Oliwia K. i Joanna P. wzięła udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o UE.  W kategorii klas drugich Asia zdobyła II miejsce, a Lena i Oliwia ex aequo III miejsce. Z całej drużyny jesteśmy dumni, bo materiału do opanowania było dużo.

25 i 26.04.2022 r. klasa 2a i 2b gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej na spotkaniu nt „Podwodnego świata”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kim był Jacques Yves Cousteau, zobaczyły prezentację o tym francuskim podróżniku i badaczu mórz, obejrzały film o życiu w morskich głębinach oraz zagrożeniach i zanieczyszczeniach mórz i oceanów, których dokonuje człowiek.

Zaraz rano powitaliśmy przybycie wiosny  piosenką. Później wykonaliśmy pracę plastyczną „Portret Pani Wiosny”, a  następnie poszliśmy jej osobiście poszukać. Wyobraźcie sobie, że znaleźliśmy ją w naszym szkolnym ogrodzie. Na zakończenie tego pięknego, słonecznego dnia w szkole zrobiliśmy sobie zdjęcia. Zobaczcie sami.

Witamy ponownie. Co u nas słychać?  Wiele się u nas dzieje. Zobaczcie sami: bawimy się, ćwiczymy, świętujemy, pamiętamy o ukochanych dziadkach i swoich milusińskich. W grudniu był u nas Mikołaj, a w marcu… pan od robotyki. Było super!

Klasa II a już po balu.Były balony,światełka,zabawy i oczywiście piękni My. Zabawa była udana.A jak było zobaczcie sami...

W naszej klasie czas płynie szybko. Dwa razy byliśmy w MDK w Łaziskach Górnych. Raz na spotkaniu z polarnikiem  Piotrem Horzelą. Pan pięknie opowiadał o życiu w Arktyce.  Dowiedzieliśmy się  wielu ciekawych informacji na temat życia pingwinów, lwów morskich, pogody jaka tam panuje. Drugi raz odwiedziliśmy MDK, żeby zobaczyć przedstawienie „Piękna i Bestia”. Bardzo się nam podobało.