W tym tygodniu na lekcji informatyki, klasa 4b programowanie w Scratch- u zamieniła na kodowanie robotów Photon, zakupionych ze środków programu Laboratoria przyszłości.Na zajęciach uczniowie poznawali podstawy programowania i rozwijali umiejętności kodowania. Uczniowie planowali trasę robota na macie edukacyjnej. Rywalizowali w grupach, programując najkrótszą drogę do celu. Programując roboty uczniowie kształtują umiejętności analityczne, ćwiczą kierunki, szacują odległości i testują zaplanowane działania w rzeczywistych warunkach.

mgr Ewa Czembor

Nasz szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Urząd Miasta w Mikołowie. Szkolny Klub Wolontariatu będzie prowadzić zbiórkę na terenie naszej szkoły. Zachęcamy do przynoszenia darów, które wypisane są na plakacie. Informacji dotyczących zbiórki udziela pedagog i psycholog szkolny.

Spotkaniem z księdzem na sali gimnastycznej rozpoczęliśmy dzisiaj trzydniowe rekolekcje wielkopostne w naszej szkole.

28 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Narciarstwie Alpejskim, które zorganizował MOSiR Łaziska Górne. Zawody odbyły się w Wiśle na stoku narciarskim Siglany. Naszą szkołę reprezentowali: Marlena Machała, Aleksandra Jędrzejczyk, Katarzyna Smołuch, Kamil Roterman i Kacper Gizdoń.
W kategorii drużynowej, rocznik 2010 i młodsi, nasze uczennice Kasia i Ola zajęły 2 miejsce. Gratulacje! Pogoda była wspaniała, warunki narciarskie wyśmienite. Wszyscy uczniowie rywalizowali, zawody ukończyli i świetnie się bawili.

28 lutego uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie "Mali Kopernicy" zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 3 im.Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych.
Drużyna w składzie Olaf Zwolakiewicz 3b i Oliwia Korus 3a zajęli I miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Chcieliśmy przypomnieć, że w szkole od dawna istnieje możliwość wydania mLegitymacji.

mLegitymacja to bezpieczny, pełnoprawny dokument cyfrowy na smartfony, który jest równoważny z tradycyjną legitymacją szkolną. Jakie korzyści daje mLegitymacja?

  • Uczeń ma ją zawsze pod ręką w smartfonie
  • Za jej pomocą skorzysta z przysługujących mu ulg i zwolnień z opłat
  • Może potwierdzić swoją tożsamość i przynależność do szkoły
  • Jest to w pełni równorzędny dokument do jego papierowej wersji

Uczeń instaluje na swoim smartfonie aplikację mObywatel, z listy wybiera „mLegitymację szkolną”, skanuje otrzymany w szkole kod QR i aktywuje mLegitymację szkolną. Uczeń do aktywowania mLegitymacji szkolnej nie musi posiadać Profilu Zaufanego.

Uczniów zainteresowanych posiadaniem mLegitymacji - legitymacji w telefonie (rodzica bądź ucznia) prosimy o kontakt z sekretariatem.

Do uzyskania mLegitymacji potrzebna jest:

  • tradycyjna legitymacja szkolna (z aktualną ważnością)
  • aktualne zdjęcie do legitymacji (tło zdjęcia do legitymacji szkolnej/mLegitymacji prosimy aby było jednolite białe)
  • wypełniony wniosek - pobierz (DOCX 21 KB)

 

 

W czwartek 16 lutego uczennice klas 6B i 5A wzięły udział w Konkursie Recytatorskim Mały OKR w Mikołowie. Naszą szkołę reprezentowały Karolina Grzybowska (6B), Lena Iluk (6B) i Hanna Piórecka (5A). Jury po przesłuchaniu przeszło pięćdziesięciorga uczestników w kategorii klas 4-6 przyznało Lenie trzecie miejsce na podium.

Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała tytuł Szkoła Roku w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 ogłoszonym przez Dziennik Zachodni. Zajęliśmy I miejsce w powiecie mikołowskim.
W związku z tym otrzymaliśmy nagrodę w formie vouchera w wysokości 3000 zł na kampanię reklamową do zrealizowania na łamach Dziennika Zachodniego oraz serwisów www.dziennikzachodni.pl i www.naszemiasto.pl

Serdecznie dziękujemy za nominację szkoły do plebiscytu ogłoszonego przez Dziennik Zachodni. Dziękujemy za  docenienie podejmowanych działań i każdy oddany głos. Na miano Szkoły Roku zasługują szkoły najbardziej przyjazne uczniom i rodzicom. Dołożymy wszelkich starań, by nie zawieść zaufania.