Tak bawiliśmy się w poniedziałek na balu przebierańców.

Nasze ostatnie zimowe prace. Niektóre zostały zainspirowane lekturą „Zaczarowana zagroda” i niezwykłą przyjaźnią Elegancika z profesorem.

Wigilia klasowa to wyjątkowy czas. W pierwszej kolejności zasiedliśmy do wspólnego stołu, na którym znajdowały się przeróżne pyszności. Składaliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Następnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, dzięki którym wszyscy poczuliśmy magię świąt.

Mikołajki /Dorota Gellner/

W kapeluszu ze wstążkami
biegnie Zima ulicami.
W srebrnych dłoniach ma koszyczek,
a w koszyku mnóstwo życzeń.

W środę 29 listopada odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w naszym mieście, tym razem braliśmy dział w zabawie andrzejkowej. Dowiedzieliśmy się, skąd się wzięła tradycja „Andrzejek” i jak je obchodzili nasi przodkowie. Po uświadomieniu, że wszystkie wróżby należy traktować z przymrużeniem oka przystąpiliśmy do wspólnej zabawy.

W Dniu Pluszowego Misia zostaliśmy zaproszenia do biblioteki szkolnej. O jakie było zdziwienie, kiedy w drzwiach stanął niedźwiadek, a dokładnie pani niedźwiedziowa. Okazało się, że to kolejna odsłona naszej niezastąpionej pani Ani. Poznaliśmy historię powstania Dnia Pluszowego Misia oraz opowiedzieliśmy o historii naszych osobistych pluszaków.

Nasza szkoła przystąpiła do programu promującego czytelnictwo o nazwie "Ratownicy czytelnictwa". Z tej okazji cyklicznie przychodzimy do biblioteki szkolnej wysłuchać fragmentu książki "Selfie ze Stolemem". Okazało się, że lubimy słuchać i ciekawią nas losy Stolka- głównego bohatera. Jeśli nie wiecie kto to stolem, sprawdźcie.