W czwartek 23 listopada 2023 roku, uczniowie klas 4 a i 4 b  pojechali do Multikina w Katowicach na seans filmowy pod tytułem ,,Kajtek czarodziej!. Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu.

Na dzisiejszej lekcji wychowawczej wspólnie przygotowaliśmy plakat  w ramach akcji 10 sekund. Oto fotorelacja

Dnia 13.11.2023 r. jak co roku, w naszej szkole rozpoczęliśmy cykl koncertów umuzykalniających. Bardzo ważnym zadaniem edukacji  jest wychowanie przez sztukę. Uczniowie podczas koncertów mają okazję poznać różnorodne instrumenty muzyczne oraz posłuchać muzyki z różnych stron świata wykonywanej przez profesjonalistów.

Muzycy zaprezentowali dzieciom gitarę klasyczną, elektryczną oraz mandolinę. Gitara to instrument o niezwykłych możliwościach. Klasyczna, elektryczna czy basowa - wyczarowuje niezwykłe efekty muzyczne. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z muzyką.

W dniu 10.11. wspólnie z uczniami naszej szkoły o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski.

Wraz ze zbliżającym się Światowym Dniem Cukrzycy, który przypada 14 listopada, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. Nasz kolega Olaf wraz z mamą rzetelnie wyjaśnili nam genezę tej choroby pokazując, że każdy chory na cukrzycę może prowadzić normalne życie, cieszyć się nim w stu procentach i odnosić zawodowe sukcesy na każdym polu.

Uczniowie klasy 4b na języku polskim mieli możliwość uczestniczenia w lekcji kleksografii. Na czym polega taka lekcja ? To proste!
„ Kleksografia polega na tym, że na arkuszu papieru robi się kilka kleksów, a potem arkusz składa się na pół i kleksy rozmazują się na papierze, przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt, postaci. Do nich dopisujemy odpowiednie historyjki (...)” ( J.Brzechwa)

Uczniowie naszej klasy w dniach 23, 25.10.2023 roku wprowadzili uczniów pozostałych klas tanecznym krokiem na przerwy obiadowe. Wspólnie zatańczyliśmy Makarenę, Czekoladę oraz Belgijkę.

 

Przedsmak wakacji: bowling, pizza i plac zabaw.