W czwartek 2 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami straży miejskiej dla klas 1-3. Prelekcja dotyczyła m.in. bezpiecznego poruszania się po drodze i chodniku, kim jest obcy i jak zachować się, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Przypomniane zostały również numery alarmowe.

Strażnicy omówili swoje umundurowanie i wyposażenie. Uczniowie dowiedzieli się jakie uprawnienia i obowiązki mają funkcjonariusze, a także czym się zajmują. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć, ale nawet i dotknąć pałkę służbową typu Tomfa oraz kajdanki służbowe. Funkcjonariusz pokazał też swoją legitymację. Uczniowie otrzymali elementy odblaskowe dla zwiększenia ich bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz dzięki którym będą bardziej widoczni. Na pamiątkę każda klasa zrobiła sobie grupowe zdjęcie z funkcjonariuszami.

Aleksandra Koźbielak