Pod koniec października odbyła się kolejna edycja Gry Terenowej „Poznaj swoje miasto jeszcze lepiej” organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 4 im. "Przyjaciół Ziemi" w Łaziskach Górnych oraz Towarzystwo Przyjaciół Łazisk.


W grze brały udział trzyosobowe zespoły wraz z nauczycielem ze wszystkich łaziskich szkół podstawowych. Start miał miejsce w SP 4 o godz. 8.00. Zespoły, korzystając tylko z mapy i zaznaczonych na niej punktów, miały dotrzeć do poszczególnych stanowisk. Na każdym stanowisku były pytania i zadania do wykonania. Liczyła się spostrzegawczość, szybkość działania jak i znajomość najważniejszych faktów dotyczących naszego miasta. Miejsca, do których trzeba było dotrzeć to kościół w Łaziskach Średnich, MDK Łaziska Średnie, park, cmentarz w Łaziskach Górnych, Ratusz. Finał gry i jednocześnie ostatnie stanowisko to Miejska Biblioteka Publiczna w Łaziskach Górnych.
Drużyna naszej szkoły w składzie: Marlena Machała 7c, Natalia Waligóra 8e, Konrad Palus 8d i p. Joanna Kocima zajęła II miejsce. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!