W tym szczególnym czasie, kiedy zostajemy ze względów bezpieczeństwa w domu, postaram się podawać wam miejsca, gdzie znajdziecie niektóre lektury szkolne bądź ich ekranizacje. Pierwszym z nich jest https://lektury.gov.pl. Żeby sprawnie się poruszać po tej stronie należy kliknąć w lewą niebieską ikonkę, tam znajdują się kategorie, dzięki którym łatwiej odszukacie książki z intresującego was przedziału wiekowego.

 

Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Wśród najważniejszych produkcji wyemitowanych w najbliższych tygodniach znajdą się: „Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „Śladami wielkich kompozytorów” – cykl dokumentalny, „Hamlet”, „Mały książę”, „Ogniem i mieczem”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „Awantura o Basię” oraz koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik „Lustosławki/Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci”.

Anna Garczorz