Dzisiaj chciałabym polecić kilka propozycji filmowych dla uczniów klas VI- VIII, które można obejrzeć za darmo w internecie na stronie https://www.cda.pl/

 

Pierwsza propozycja "Pan Mądraliński" czyli historia chłopca chorego na autyzm, który  wykorzystuje swoje niebywałe zdolności aby grać w piłkę. Kolejny tytuł to  "Obdarowani", który opowiada o matematycznie uzdolnionej dziewczynce. "Ósmoklasiści nie płaczą" i "Ze wszystkich sił" to następne, godne polecenia tytuły. Warto też obejrzeć filmy o tematyce niepełnosprawności:

- „Bez mojej zgody”, reż. Nick Cassavetes , rok produkcji 2009
- „Gwiazd naszych wina”, reż. J osh Boone , rok produkcji 2014
- „ Klasa Pana Tourette'a ”, reż. Peter Werner , rok produkcji 2014
- „Ze wszystkich sił”, reż. Nils Tavernier , rok produkcji 2013

Wszystkie filmy były rekomendowane w konkursach filmowych dla uczniów, organizowanych przez SP 4 w Łaziskach Górnych.