3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.Nadrzędnym celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów niepełnosprawnych, czyli tych u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej,nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu oraz pomoc we włączeniu tej grupy osób w życie społeczne.Obchody tego dnia są też okazją do zwiększenia świadomości o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia.

My również jako społeczność szkolna integrujemy się z osobami niepełnosprawnymi podczas corocznego Balu Integracyjnego, Marszu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.Uczestniczymy w prelekcjach oraz warsztatach dotyczących niepełnosprawności. W naszym codziennym życiu pamiętamy, że osoba niepełnosprawna to taki sam człowiek jak My, który rozumie, czuje i ma swoje potrzeby.