Ósmoklasiści jesteśmy z Wami ! Pamiętajcie...

Drodzy Uczniowie,Nauczyciele dziękujemy wam za przygotowanie niespodzianki urodzinowej dla Mai. Wszystkie kartki były przepiękne i podarowane z serca. Ta miła niespodzianka wywołała u Mai wiele radości.

5 maja to Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ma na celu zmianę stereotypów na temat osób niepełnosprawnych intelektualnie. Kampanie i marsze godności organizowanych w całej Polsce pokazują społeczeństwu, że są oni wśród nas i mają takie same prawa.Nasza szkoła podejmuje wiele działań,które uczą dzieci tolerancji i akceptacji względem drugiej osoby.

Uczniowie SP1 zostali zaproszeni przez Centrum Usług Społecznych na event,który odbywał się przed MDK w Łaziskach Górnych.Organizatorzy przygotowali ofertę skierowaną dla dzieci i dorosłych.Nasi uczniowie oraz grupy przedszkolne uczestniczył w zabawach,malowaniu twarzy oraz konkursie na znajomość piosenek. Dzieci miały okazję bawić się z Panem Burmistrzem Aleksandrem Wyrą i Przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Królem. Na wszystkich uczestników czekała smaczna niespodzianka w postaci lodów i waty cukrowej. Mile spędzony czas na zabawach z CUS sprawił dzieciom wiele radości. Dziękujemy Centrum Usług Społecznych za zaproszenie.

Oferta działań Bliżej Mieszkańców CUS w Łaziskach Górnych skierowana jest do dzieci i dorosłych. Wszystkie formy wsparcia proponowane w ramach projektu są bezpłatne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą proponowaną przez CUS. Informacje dotyczące usług udzielane są pod nr tel. 32 324 86 52

Każdy z nas lubi dzień swoich urodzin. Miło nam kiedy nasi bliscy, przyjaciele pamiętają o nas składając nam życzenia i wręczają prezenty. A czy my lubimy robić prezenty? Myślimy, że tak! Jest to bardzo przyjemne, kiedy możemy podarować komuś prezent i sprawić wiele radości. Czy wiecie jak w dniu urodzin sprawić przyjemność drugiej osobie? To bardzo prosty sposób.Można własnoręcznie wykonać kartkę urodzinową. Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w akcji urodzinowej dla Mai.Mamy okazję zrobić taką niespodziankę pewnej Mai, ale zanim wykonamy ją poznajmy historię „Milczącego Aniołka”.

Uczniowie naszej szkoły wraz ze Sztabem Kopernik uczestniczyli w trzydziestym finale WOŚP. Wszyscy wolontariusze z zapałem wyruszyli w miast, by wspierać tak szczytny cel. Mimo niesprzyjającej pogody uczniom dopisywał humor. Każdy z zaangażowaniem wykonywał powierzone mu obowiązki. W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy WAM! Niestety nie udało nam się spotkać wszystkich uczniów. Prosimy osoby zaangażowane w WOŚP o podzielenie się wrażeniami z tego dnia. Czekamy na WAS w gabinecie PPP.

Zachęcamy do skorzystania z oferty spotkań dla rodziców prowadzonych przez Centrum Terapii i Rozwoju SKARB i Fundację SAWANCI. Informacje dotyczące spotkań można uzyskać kontaktując się z Centrum SKARB.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej, która przyłączyła się do miłej niespodzianki. Dzięki Wam powstały przepiękne kartki urodzinowe,które zostały przesłane do solenizanta. Ta miła niespodzianka wywołała u Victora wiele radości :)