Każdy z nas lubi dzień swoich urodzin, bardzo nam miło kiedy nasi bliscy, przyjaciele, znajomi pamiętają o nas składając nam życzenia, wręczają prezenty, kwiaty i słodycze. A czy my lubimy też robić prezenty? Myślę, że tak jest to bardzo przyjemne, kiedy możemy podarować komuś prezent i sprawić mu wiele radości. Wtedy to uczucie wraca do nas i też czujemy zadowolenie. Wiecie jak w dniu urodzin sprawić przyjemność drugiej osobie ? Jest na to bardzo prosty sposób, np. możesz własnoręcznie wykonać kartkę urodzinową.
Mamy okazję zrobić taką niespodziankę pewnej Mai, ale zanim wykonamy ją poznaj historię „Milczącego Aniołka”.

Maja urodziła się 11 maja 2014 roku jako zdrowe dziecko, otrzymując 10 pkt w skali Apgar. I tak było do 3. miesiąca życia. Wtedy spokojna, samo zasypiająca Maja zmieniła się w niespokojne, mające trudności ze spaniem, dużo płaczące dziecko. Majka uczyła się nowych rzeczy, ale później następowały regresy. Czasami, po jakimś czasie wszystko wracało do normy. To taki rollercoaster, w którym momentami pojawiała się nadzieja, którą kolejny regres brutalnie zabierał. To czas ciągłych wizyt u specjalistów, którzy stawiali wstępne diagnozy, ale każda z nich szybko była obalana. Czas wielkiego stresu i niepewności co będzie jutro. Czas tysięcy przemierzonych kilometrów i jeszcze większej ilości wydanych pieniędzy na kolejne konsultacje. Kiedy w wieku 26 miesięcy Maja nauczyła się chodzić, wszyscy mieli nadzieję, że to światełko w tunelu i teraz już wszystko będzie dobrze. Radość i nadzieja jednak nie trwały długo.3 miesiące po pierwszych krokach Maja zaczęła tracić umiejętność celowego używanie rąk. Nagle nie potrafiła sama włożyć sobie jedzenia do buzi, czy sięgnąć zabawki. To był kolejny moment, w którym pojawił się wielki strach. Stereotypowe ruchy rąk (np. klaskanie) i kolejny regres naprowadziły lekarzy na właściwą diagnozę. To właśnie wtedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o Zespole Retta, czyli chorobie genetycznej, która odbiera dzieciom zdobyte umiejętności, dając w zamian padaczkę, skoliozę, hiperwentylację bądź bezdechy. Od tego momentu zaczęła się walka o zdrowie i utrzymanie umiejętności, które z Mają zostaną. Rehabilitacja, turnusy, konsultacje ze specjalistami. To codzienność Mai i nas - rodziców i brata. Wkładamy olbrzymie pokłady siły, aby zapewnić Mai jak najlepsze życie. Jedynym sposobem, aby zapewnić Mai komfortowe życie jest stała bardzo kosztowna terapia. Fizjoterapia, terapia integracji sensorycznej i zajęcia komunikacji alternatywnej to stałe elementy w życiu Mai.
Maja to wojowniczka, która każdego dnia walczy o swoje zdrowie. Jej przeciwnik jest przebiegły i niezwykle trudny w walce, która odbiera dzieciom zdobyte umiejętności. Ale Maja to twardzielka - każdego dnia daje z siebie wszystko i walczy o zachowanie swoich umiejętności. My pomagamy jej w tym codziennie, tak jak terapeuci, którzy z nią pracują.

Chcielibyśmy zaprosić całą społeczność szkolną do udziału w akcji urodzinowej i charytatywnej dla Majki !

Rozpoczynamy AKCJĘ URODZINOWĄ dla Mai🎊🎉

11.05 Majka będzie obchodzić swoje 7️ urodziny :)
Jak wiecie 7 lat to już poważny wiek 😉

Z tej okazji możemy wykonać dla tej wojowniczki własnoręcznie zrobioną kartkę urodzinową.

Gotową kartkę urodzinową przynosimy do szkoły i zostawiamy w dyżurce szkolnej do 11 maja.
Uczniowie, którzy wezmą udział w tej akcji otrzymają dodatkowe punkty do oceny z zachowania.

Rodzice Mai organizują także zbiórkę pieniężną na zakup specjalnej bieżni, która pomoże utrzymać Majkę w lepszej kondycji, więcej na ten tema dowiesz się wchodząc na https://zrzutka.pl/kr9k6f

PODARUJMY UŚMIECH MAI :)

Serdecznie zapraszamy do akcji                                 

Monika Roterman
Monika Dawidowska – Lupa