Netykieta to zasady zachowania, które odpowiadają na pytanie: jak zachowywać się w internecie? Reguły zmieniają się tutaj z roku na rok, tak jak zmienia się internet. Zasady właściwego zachowania w sieci wywodzą się z netykiet, które obowiązywały na grupach dyskusyjnych, forach.Większość z Nas korzysta z serwisów społecznościowych.To do nich odnosi się dzisiejszy kodeks zachowań – netykieta w internecie.

Wszyscy znaleźliśmy się w zupełnie innej rzeczywistości.Stanęliśmy przed nowymi wyzwaniami.Wasze domy zamieniły się w szkołę realizującą zdalną edukację.Wiele godzin poświęciliście na poszukiwaniu informacji,rozwiązań i niezbędnych pomocy.I choć czasem ogarniała Was złość a nawet poczucie bezsilności,trwaliście przy dziecku.

Od jakiegoś czasu kontaktujemy się tylko na odległość.Jedni się cieszą a drugim jest smutno.Wiemy jak ciężko pracujecie i walczycie ze zniechęceniem.Bądźcie cierpliwi ten trudny czas minie.Nie poddawajcie się!Znów będziemy się spotkać,bawić się i uczyć. Bądźcie kreatywni,odpowiedzialni i silni.Pamiętajcie,że my nauczyciele jesteśmy z Wami!Chcemy Wam pomagać i wspierać.Wszyscy jesteście zwycięzcami.

Ze względu na nauczanie zdalne, każdy z nas spędza obecnie więcej czasu przed komputerem oraz częściej korzysta z Internetu. Pamiętajcie więc, Drodzy Uczniowie, że korzystanie z komputera i Internetu wspaniale wspomaga Waszą naukę i może być świetną formą rozrywki, pod warunkiem jednak, że będziecie korzystać z sieci rozważnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa:

12.03.br. decyzją Ministra Edukacji Narodowej zostały zawieszone w szkołach zajęcia dydaktyczno-wychowawcze ze względu na konieczność zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa COVID. Ważne jest byśmy wszyscy dbali o bezpieczne i higieniczne warunki nauki i pracy. Poprzez zaistniałą sytuację uczniowie potrzebują szczególnego wsparcia,a co za tym idzie motywacji do nauki. W tym szczególnym czasie wspierajmy się wzajemnie poprzez różnego rodzaju wskazówki udzielane przez szkołę, instytucje zewnętrzne oraz rodziców.