30 listopada, w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbyła się uroczystość pt. "W drodze do niepodległości." Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy 4a ze swoim układem tanecznym do piosenki "Co to jest Niepodległość?"

W środowe i czwartkowe popołudnie, czyli 29 i 30 listopada uczniowie naszej szkoły spotkali się na pierwszej w tym roku szkolnym dyskotece. Taniec i pląsy przy muzyce to formy spędzania wolnego czasu, które lubią niemal wszyscy bez względu na wiek. Samorząd Szkolny  oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, przygotowali dyskotekowe oświetlenie zabawy andrzejkowe oraz dbali o to, by każdy usłyszał swój ulubiony utwór.

Termin zimowiska – pierwszy tydzień ferii – od 29 stycznia do 02 lutego 2024r.
    • Zajęcia w godz. 9.00 – 15.00
    • Trzy posiłki – śniadanie, obiad, podwieczorek
    • Atrakcje – wyjścia i wycieczki, konkursy, zajęcia sportowe, plastyczne i inne atrakcje.
    • Zapisy od 11 do 14 grudnia 2023r. w świetlicy SP1 w godz. 7.00 – 16.30. Przy zapisach należy odebrać  kartę kwalifikacyjną, regulamin zimowiska oraz dodatkowe oświadczenia i zgody rodzica.
    • Ilość miejsc ograniczona.  DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Ho ho ho!
6 grudnia naszą szkołę odwiedził sam Święty Mikołaj i jego pomocnicy. Wszyscy uczniowie byli w minionym roku baaaardzo grzeczni, dlatego każdy otrzymał prezent. Prezenty dla naszych uczniów przygotowała Rada Rodziców, a Mikołaj wraz ze swoją świtą pomógł w ich dystrybucji. 

Rada Rodziców, dyrekcja oraz cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny i do kawiarenki szkolnej, w dniach 6 i 7, 8 grudnia 2023r. w godz. 8.00-14.00. Kawiarenka będzie oferowała domowe wypieki - ciasta, kawę, herbatę, zaś na kiermaszu można będzie nabyć ciasteczka i pierniczki oraz ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci w asyście rodziców.

W czwartek przedstawiciele klas 1 i 2 wzięli udział w konkursie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Łaziskach Górnych. Nasza uczennica Natalia Holek z klasy  1b zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym, a w konkurencji pisarskiej trzecim miejscu uplasowa się Paweł Piórecki z klasy 2 b.
Gratulujemy wygranej.

17 listopada przypadał XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole co roku obchodzimy ten dzień w sposób szczególny. Jest to okazja dla uczniów do sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia, a dla nauczycieli i pracowników okazja do pochwalenia się świetną znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Na każdej dużej przerwie spotykamy się na holu aby potańczyć. Roztańczona przerwa to czas, w którym uczniowie przy dźwiękach muzyki pod opieką nauczyciela mają okazję potańczyć, nabrać energii na resztę dnia. Jest to doskonały sposób na integrację całej społeczności szkolnej a także na pomysłowe spędzanie wolnego czasu między zajęciami.