W dniach 20 – 24 września 2023r. uczniowie klas 6A,6C,7A oraz 7B wzięli udział w programie ”Euroweek – Szkoła Liderów” w malowniczo położonej miejscowości Międzygórze.

 

W ramach pięciodniowych warsztatów językowych młodzież rozwija umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji, pracy w grupie oraz komunikacyjne: umiejętność słuchania, przemawiania, kontaktu z innymi ludźmi. Wolontariusze prowadzący zajęcia są często z najdalszych zakątków świata, tak więc nasi uczniowie mają okazję poznać ich język, kulturę i tradycje. Odbywa się to poprzez autoprezentacje, zajęcia taneczne i śpiew oraz dramę. W tym roku, z naszą młodzieżą, pracowali wolontariusze z Kolumbii, Gruzji, Włoch, Peru i Filipin.

Nasi uczniowie podczas większości zajęć byli dzieleni na grupy międzyszkolne, co sprzyjało integracji. Młodzież z entuzjazmem podchodziła do zadań, a ich kreatywność zaskakiwała nie tylko wolontariuszy, ale i opiekunów. Taki wyjazd to nie tylko nauka. W ramach warsztatów zwiedzaliśmy okolicę. Wodospad Wilczki, zapora, ścieżki rekreacyjne to dodatkowe atrakcje wyjazdu.

Pięć dni minęło w oka mgnieniu. Jesteśmy przekonani, że czas spędzony podczas obozu językowego nie pójdzie na marne. Młodzież wykorzysta zdobytą wiedzę nie tylko podczas lekcji języków obcych, ale również geografii, wiedzy o społeczeństwie. Dziękujemy Pani Dyrektor za umożliwienie udziału w warsztatach, rodzicom za zaufanie, a naszej młodzieży za właściwą postawę, dobrą zabawę i integrację.