4 czerwca, w naszej szkole odbył się Miejski Turniej Umiejętności Bezpiecznych Zachowań. W konkursie wzięli udział uczniowie klas III szkół podstawowych miasta Łaziska Górne. Tematyka konkursu dotyczyła bezpieczeństwa dzieci w domu, w szkole, na ulicy, w kontaktach z innymi osobami.

 

Każdy uczestnik miał za zadanie rozwiązać test, odpowiedzieć na wylosowane pytanie oraz drużynowo  wykonać zadanie z zakresu pierwszej pomocy. I miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Łaziska G. zdobyła drużyna SP Nr 2: Małgorzata Cichos, Mateusz Górski, Bartosz Wiak, II miejsce zajęła drużyna SP Nr 6: Alicja Horyń, Kacper Olszak, Kinga Wojtkowiak, III miejsce zajęła drużyna SP Nr 1: Michał Kaźmierczak, Alan Kwoka, Tomasz Gąsiorek, IV miejsce przypadło drużynie SP5 w składzie Oliwia Bogacka, Marlena Biłka, Michał Mroczko

Najlepszą zawodniczką została Alicja Horyń z SP nr 6, zaś najlepszym zawodnikiem został Mateusz Górski z SP Nr 2 w Łaziskach Górnych.

Konkurencje oceniali: mł. asp. Paweł Oleksiński, pielęgniarka szkolna Bożena Raszka.

Uczestnicy otrzymali medale i nagrody ufundowane przez UM.