Wielkość człowieka nie polega na wielkich
 czynach (…), ale wykonanych wielkim sercem.”
 Ks. Prałat Konrad Szweda

Pierwsze dni grudnia były bogate w różne wydarzenia w szkole. Od 3 grudnia można było odwiedzić i zakupić na świątecznym kiermaszu książki oraz wypieki rodziców: pierniczki i ciasta, a od 6 grudnia ozdoby świąteczne wykonane przez uczestników konkursu na przestrzenną ozdobę świąteczną.

3 grudnia uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Aliną Przydatek, autorką i ilustratorką książek dla dzieci, pt."Wielka Księga Kici Nici". Dzieci miały okazję poznać warsztat literacki p. Aliny, bohaterów bajeczek uszytych przez autorkę, rozwinąć pasję czytania, pobudzić kreatywność i wyobraźnię. Natomiast klasy 8 aktywnie uczestniczyły w spotkaniu z p. Marleną Semczyszyn, również poznały warsztat literacki autorki książek, pasję tworzenia. W dniu Mikołaja dzieci przedszkolne i uczniowie klasy I-IV odwiedziły krainę Mikołaja, a do klas V-VIII zawitał Mikołaj ze świtą. Wszyscy otrzymali paczki ufundowane przez Radę Rodziców. Był to dzień wyjątkowy, pełen niespodzianek. Ostatnie dni przyniosły wszystkim ogromną radość i namiastkę zbliżających się świąt.
Zorganizowanie kiermaszu i Mikołajków było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu Zarządu Rady Rodziców, rodziców z poszczególnych klas i całej społeczności szkolnej, nauczycieli i uczniów, zwłaszcza klas 7a, 7f oraz klas 8. Dziękujemy za inicjatywę i realizację pomysłów, wkład pracy w upieczenie ciasteczek, ciast, przekazanie książek, przygotowanie i poprowadzenie kiermaszu, udekorowanie krainy Mikołaja i poświęcenie czasu na przygotowanie paczek, poprowadzenie imprez. Dziękujemy również wszystkim osobom, które odwiedziły kiermasz i zakupiły oferowane rzeczy. Dochód zostanie przeznaczony m. in. na zakup sprzętu sportowego. Z góry dziękujemy za wsparcie tego szczytnego celu. Szczególne podziękowania za ogrom pracy kierujemy dla przewodniczącej Rady Rodziców p. Ewy Chwieralskiej oraz rodziców p. Dominiki Prądzyńskiej, p. Sylwii Jedlińskiej, p. Izabeli Krubnik, p. Joannie Brud oraz dla p. Adama Chwieralskiego Radnego Miasta Łaziska Górne  i p. Krystiana Zosiuka za wspaniałe role Mikołaja.  
Podziękowania za wkład pracy i poświęcony czas kierujemy również do Pani Bożeny Turczyk, Sabiny Sosny, Magdaleny Zwolakiewicz, Doroty Drwal, Sylwii Stuchlik, Marcina Rotermana, Magdaleny Kowalczyk oraz Emilii Chwieralskiej.
Życzymy wszystkim dużo zdrowia oraz wiele radości, a osobom zaangażowanym w organizację satysfakcji z podejmowanych działań i wyzwań.