Wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, umiejętnościami jazdy na rowerze po torze sprwnościowym i znajmością przepisów ruchu drogowego wykazali się uczestnicy miejskich zmagań w ogólnopolskim konkursie BRD. W dwóch kategoriach wiekowych rywalizowali uczniowie wszystkich szkół podstawowych naszego miasta. Zwycięskie drużyny reprezentować będą Łaziska Górne w konkursie powiatowym. Miło nam poinformować, że będą to drużyny naszej szkoły. Klasyfikacja ogólna przedstawia sie następująco:

 

w I grupie uczniów I miejsce i  Puchar Burmistrza Miasta Łaziska G. zdobyła drużyna SP1 , II miejsce zajęła drużyna SP  Nr 2 , III miejsce zajęła drużyna SP Nr 3,  kolejne miejsca SP5 i SP6. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został Kamil Roterman z SP Nr 1. W  grupie uczniów powyżej 12 lat I miejsce i  Puchar Burmistrza Miasta Łaziska G. zdobyła drużyna SP1 , II miejsce zajęła drużyna SP  Nr 3 , III miejsce zajęła drużyna SP Nr 2,  kolejne miejsca zajęły szkoły SP5, SP6 i SP4. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został Marek Przybyła  z SP Nr 5. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta. Dziękujemy wszystkim opiekunom i drużynom łaziskich szkół za podjęcie wyzwania przygotowania się i udział w konkursie po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.