Pragniemy wzbudzić w ludziach pozytywne emocje i uwrażliwić wszystkich na wzajemną życzliwość. W ramach Tygodnia Życzliwości w naszej szkole (21-25.11.2022) zachęcamy do bezinteresownych aktów dobroci i okazywania serdeczności osobom z najbliższego otoczenia.
Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu opracował plan działań na nadchodzące dni:

Drogi uczniu!
Jeżeli masz pomysł na szkolną akcję, bądź natknąłeś się na ciekawą inspirację, podziel się swoimi spostrzeżeniami.
Samorząd uczniowski przygotował „pudełko pełne pomysłów”, które znajduje się w bibliotece szkolnej. Prosimy o dzielenie się sugestiami co do działań podejmowanych w szkole w formie krótkiego opisu, rysunku, hasła przewodniego. Postaramy się zrealizować najciekawsze pomysły :)
Nie zwlekaj, miej wpływ na naszą szkolną rzeczywistość. Czekamy na Twoje pomysły.
Samorząd Uczniowski

Kibice, piłkarze, tenisistki, pływacy, a nawet cheerliderki wypełniły korytarze naszej szkoły 30 września z okazji Dnia Chłopaka i akcji „Uczeń na medal”.

Dziękujemy za Waszą kreatywność, a całej męskiej części naszej szkolnej społeczności jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego :-)

"Czy wy wiecie, czy wy wiecie,
Ile dzieci jest na świecie?
Kto by to policzyć mógł
Tyle serc, i rąk, i nóg?
A choć dzieci jest tak dużo,
Wszystkie wspólnej sprawie służą,
Wszystkie pragną, pragną z całych sił,
Żeby świat szczęśliwy był."

J. Brzechwa

Z okazji obchodów Dnia Dziecka samorząd uczniowski ogłosił 1 czerwca dniem bobasa.
Uczniowie mieli okazję wziąć udzial w dyscyplinach sportowych takich jak rzut do celu czy podbijanie balonów oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również propozycja świetlicy szkolnej - malowanie twarzy.
Niech każdy dzień będzie dla Was taki jak dzisiejszy - kolorowy i wesoły!

W poniedziałek 21 marca świętowaliśmy nadejście wiosny.
Przegoniliśmy szare, zimne dni aby rozpocząć nową porę roku feerią barw i z dużą dozą poczucia humoru!
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Samorząd Uczniowski

Z okazji obchodów Światowego Dnia Matematyki Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów szereg działań opartych na umiejętnościach logicznego myślenia, dedukowania i zręczności.
10 marca ogłoszono Dniem Logicznego Myślenia.

29 października przedstawiciele samorządu uczniowskiego naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu w ramach Łaziskiego Forum Samorządów Uczniowskich w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie miało na celu promowanie działań dotyczących życia młodych ludzi w Łaziskach Górnych oraz inspirowanie młodzieży do działania i podejmowania własnych inicjatyw.

Z okazji obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej samorząd uczniowski ogłosił konkurs dla uczniów klas IV-VIII pt. „Dni Edukacji Alternatywnej”.

W ramach konkursu uczniowie zostali poproszeni o przygotowanie plakatu z propozycją nowatorskiego, fantazyjnego lub zgodnego z własnymi zainteresowaniami przedmiotu szkolnego.