Życzymy wspaniałych,wesołych i bezpiecznych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń, bajkowych przygód i samych słonecznych dni.

Nauczyciele świetlicy szkolnej

 

W lutym na zajęciach kółka plastycznego wiele się działo. Robiliśmy walentynkowe serca i cała świetlica udekorowana była na czerwono. Rysowaliśmy portrety babć i dziadków. Powoli powstają już portrety Pani Wiosny, na którą z utęsknieniem czekamy. Zapraszamy do mini galerii...

Karnawału czas start...Podczas kółka plastycznego uczniowie wykonali maski karnawałowe. Zachęcamy do wykonania własnych w domu ;)

Wreszcie jest! Długo czekaliśmy na wizytę Świętego Mikołaja i przybył do świetliczaków. Podarował Nam torbę słodyczy i certyfikaty ,,Grzecznego dziecka". Zobaczył naszą adwentową choinkę,którą przyozdabiamy każdego dnia aż do świąt. Magia świąt trwa....

Nadszedł już grudzień więc trzeba zabrać się za listy do Mikołaja...

W naszej świetlicy od samego rana witały nas misie. Z okazji ich święta były konkursy,kalambury,piosenki i tańce. Następnie wszyscy rysowaliśmy portret swojego ulubionego misia.

W piątek 25 listopada w naszej świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Było bardzo wesoło i ciekawie. Z prezentacji multimedialnej poznaliśmy historię powstania tego święta, następnie uczyliśmy się tańca z misiem, piosenki "Jadą misie" i czytaliśmy fragmenty książki "Miś Paddington" odpoczywając na mięciutkim dywanie.

16 listopada w naszej szkole odbył się XIII Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Barwy Jesieni” dla uczniów klas I-III, uczęszczających do świetlic szkolnych. Tym razem uczniowie wykonywali prace za pomocą pasteli olejnych, przedstawiające "Taniec jesiennych liści…”.W konkursie wzięło udział 14 uczniów reprezentujących świetlice szkół powiatu mikołowskiego.