Dzień pierwszy września jest niewątpliwie podniosłym dniem, w którym po dwumiesięcznym wypoczynku, pełni entuzjazmu stajemy w murach naszej szkoły. Jednocześnie 1 września przywodzi na myśl wspomnienia tragicznych wydarzeń z przeszłości naszego narodu.

 

73 lata temu, 1 września 1939 roku, Niemcy hitlerowskie napadły na Polskę. Rozpoczął się największy konflikt w dziejach ludzkości – II wojna światowa. Tamtego dnia polskie dzieci nie usiadły w szkolnych ławkach, a zamiast dzwonka usłyszały huk armat, świst pocisków i wybuch bomb. Jesteśmy wdzięczni  tym, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju. Dzięki nim, dziś 1 września 2022 roku, możemy bezpiecznie rozpocząć kolejny rok szkolny.
Chcemy dobrze wykorzystać ten czas, abyśmy  dużo  mądrzejsi, z nowym zapasem wiedzy mogli spotkać się tutaj przed kolejnymi wakacjami.

Izabela Papała