„Wielkość człowieka nie polega na wielkich
 czynach (…), ale wykonanych wielkim sercem.”  
Ks. Prałat Konrad Szweda


W piątek 02. czerwca 2023r, w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – Księdza Prałata Konrada Szwedy. Dzień ten uczciliśmy uroczystym apelem oraz Mszą św., na którą udali się wszyscy uczniowie i nauczyciele.


Po południu wszyscy bawiliśmy się na Festynie Rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Patrona. W tym roku festyn odbył się pod hasłem "Muzyka łączy pokolenia" i nawiązywał do stylistyki lat 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia. Czasy dzwonów, kwiecistych strojów, szlagierów z tamtych lat ożyły na szkolnym dziedzińcu. Bogaty program festynu oraz różnorodne atrakcje spowodowały, że szkoła, jej otoczenie oraz  boisko wypełniły się tłumem ludzi. Piękna pogoda sprzyjała wspólnej zabawie i biesiadowaniu. Do udziału w festynie zorganizowanym przez Radę Rodziców i całą społeczność szkoły zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców Łazisk. Nasze zaproszenie przyjęli także: przewodniczący Rady Miasta Tadeusz Król, Burmistrz Miasta Aleksander Wyra, zastępca Burmistrza Jan Ratka, Ksiądz Proboszcz Grzegorz Śmiecińskiego,  Radni Miasta Łaziska Górne: p. Małgorzata Szuła, p. Olga Dębską, p. Adam Chwieralski, Prezes Oddziału ZNP Aleksandra Rutkowska,  Prezes PGKiM Mariusz Szala.
Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Na scenie w programie wystąpili uczniowie klas I-VIII przygotowani przez nauczycieli, a także rodziców. Mogliśmy podziwiać w ich wykonaniu piosenki, zabawy taneczne, turniej wiedzy o zamierzchłych czasach, pokaz mody retro, wspólne tańce, a także gry planszowe i zabawy ruchowe – skakanie w gumę, rzuty do celu, gra w kapsle, itp. Na scenie gościnnie wystąpiła również grupa taneczna Arabeska z MDK. Emocji i atrakcji było wiele. Festyn trwał do zmierzchu, a przez cały ten czas trwania  wspólnej, rodzinnej zabawy gościom przygrywał Zespół Muzyczny SP1 Krystian Band.
Szczególne podziękowania kierujemy na ręce p. Ewy Chwieralskiej przewodniczącej Rady Rodziców oraz p. Izabeli Krubnik, p. Sylwi Jedlińskiej,  p. Dominiki Prądzyńskiej, p. Joanny Brud, p. Bożeny Szozda-Noras i p. Marcina Rotermana za podjęcie wyzwania i zorganizowanie festynu, za poświęcony czas i ogromny wkład pracy. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu.
Rodzicom za:
    • ciasta i słodkości z czasów PRL-u, ogórki,
    • pomoc, zaangażowanie i poświęcony czas przed i podczas festynu, obsługę stoisk z talonami słodkościami, smalcem i całej grupie rodziców obsługujących grill,
    • pamiątki i pojazdy z czasów PRL-u, piękne stroje,
    • pomoc w porządkowaniu.

Nauczycielom, pracownikom całej obsługi i uczniom za zaangażowanie w przygotowania, organizację, dekoracje, pamiątki, przygotowanie uczniów do występów, aktywny udział, stroje i super atmosferę.

    • Dziękujemy sponsorom za wsparcie rzeczowe i finansowe przedsięwzięcia, a szczególnie: Urzędowi Miasta Łaziska Górne, orkiestrze SP1 „Krystian Band”, p. J. Piecha wł. Sklepu Mięsno-Wędliniarskiego, p. G. R. Nikiel wł. sklepu warzywnego RICARDO, Piekarni Ewa E. Koziarz, Lantis Motocykle - M. Roterman oraz wł. sklepu My Center, Diva fashion, MANDARIN kawy i herbaty, Lejdis , Ponar Wadowice, ADWIOL, Pracowni lodow Niedźwiedź, Mavi Area, Body space, NIEZŁE ZIÓŁKA, GOODRAM, COFFEE WAVE, Sklep tekstylny Waleria i Beata Okoń, Stylove, Dobra Aura, Ciao!, Revitalis, Ryguła detaling.
Dziękujemy rodzicom, całym rodzinom oraz wszystkim osobom, które tak licznie uczestniczyły w festynie. Życzymy wszystkim dużo zdrowia oraz wiele radości, a osobom zaangażowanym w organizację satysfakcji z podejmowanych działań i wyzwań. Dziękujemy za wspaniałe emocje i atmosferę.
Zapraszamy do fotorelacji z festynu na stronie szkoły oraz Facebooku Gazety Łaziskiej.
Dyrekcja SP1