Lena Wojtyczka, uczennica klasy Vb oraz Paweł Wilk z klasy Vc zostali laureatami Olimpiady wiedzy o Janie Pawle II. Test o życiu i pantyfikacie Papieża Polaka odbył się zdalnie 12 maja. Lence i pawlowi serdecznie gratulujemy!

MDK w Łaziskach Górnych zorganizował konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną.
Uczennice naszej szkoły Magdalena Pająk z kl. Vb i Natalia Fusiek z klasy 3b zdobyły w tym konkursie I i II miejsce.

Koszykówka stała się ostatnio znów popularna, ale bez względu na  to w naszej szkole zawsze znajdą się uczniowie, którzy lubią grać w "kosza". Zawody w tej dyscyplinie na szczeblu powiatowym zostałe rozegrane w lutym w Szkole Podstawowej nr 10 w Mikołowie. Drużyna dziewcząt  rocznik 2007 i młodsze swoje rozgrywki miała 24 lutego a drużyna chopców w tej samej kategorii wiekowej 19 lutego.

3. grudnia dwuosobowa drużyna z naszej szkoły wzięła udział w konkursie wiedzy o Łaziskach Górnych, który odbył się w SP 6. Uczestnicy konkursu musieli posiadać ogromną  wiedzę na temat miasta Łaziska Górne i regionu.

W sobotę 07 grudnia w Biegu Mikołajkowym w Katowicach  uczennica klasy VIII a Weronika Cenkier zajęła I miejsce na dystansie 800m.

26.11.br w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Powstańców Śląskich odbył się V Powiatowy Konkurs Przyrodniczo- Plastyczny ,,Jakie to zwierzę? ’’. Do konkursu przystąpiło 20 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali : Kamil Roterman kl. IVa, Amelia Szymańska kl.Vb.

10.10.2019 została zorganizowana druga edycja internetowego konkursu szachowego dla szkół pt. „SzachMaks”. Zadaniem konkursowym uczestnika było samodzielne rozwiązywanie 24 zadań szachowych.

W dniu 23.10.2019r. odbyły się zawody sportowe - szachy drużynowe na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas starszych VII - VIII tj; Jakub Sputowski, Szymon Krzyż,Paulina Tabacka i Kacper Traczykiewicz oraz uczniowie klas młodszych  w składzie: Małgorzata Kołtunowska, Filip Sputowski, Adam Niesłańczyk, Oliwer Rychlik. W końcowej klasyfikacji drużyna uczniów klas starszych zajęła III miejsce, uczniowie klas młodszych zajęli miejsce IV.

Gratulacje !