26.11.br w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Powstańców Śląskich odbył się V Powiatowy Konkurs Przyrodniczo- Plastyczny ,,Jakie to zwierzę? ’’. Do konkursu przystąpiło 20 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali : Kamil Roterman kl. IVa, Amelia Szymańska kl.Vb.

Konkurs podzielony był na dwa etapy tj. plastyczny, w którym rysowano zwierzę techniką kolażu. Nasi reprezentanci wylosowali elementy rekina i misia koala. Na drugim etapie uczestnicy wyszukiwali informacji na temat narysowanego zwierzęcia tj. w atlasach, encyklopediach oraz na stronach internetowych. Po dwóch etapach każdy uczeń prezentował pracę oraz informacje przygotowane w formie ciekawostek. Amelia zdobyła III miejsce w kategorii kl. IV-VI, Kamil nie otrzymał miejsca na podium,ale i tak świetnie sobie poradził zdobywając 83.5 punkta za wszystkie etapy.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!