UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Informacja dotycząca cookies

Czym są ciasteczka (pliki cookies)?

Ciasteczko jest plikiem alfanumerycznym (tekstowym), który jest zapisywany na komputerze użytkownika podczas odwiedzin naszej witryny (lub aktualizowany - w przypadku odwiedzin ponownych/kolejnych).

W jaki sposób wykorzystujemy cookies w naszym serwisie?

Nie gromadzimy ani nie przetwarzamy żadnych informacji pozwalających na bezpośrednią identyfikację danych osobowych. Pliki cookies są wykorzystywane w naszym serwisie do celów statystycznych (dotyczących statystyk odwiedzin naszej witryny) oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu i dostarczenia bardziej dopasowanych treści.

 
Czy mogę wyłączyć obsługę Cookies?

Tak, możesz to zrobić w każdej chwili poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki w zakresie obsługi Cookies.

 
Jak wyłaczyć obsługę ciasteczek w poszczególnych przeglądarkach:

Google Chrome

Trzeba kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji „Prywatność” trzeba kliknąć przycisk Ustawienia treści. W sekcji „Pliki cookie” można zmienić następujące ustawienia plików cookie:

    - Usuwanie plików cookie
    - Domyślne blokowanie plików cookie
    - Domyślne zezwalanie na pliki cookie
    - Domyślne zachowywanie plików cookie i danych stron do zamknięcia przeglądarki
    - Określanie wyjątków dla plików cookie z konkretnych witryn lub domen

 
Internet Explorer

Z menu przeglądarki (prawy górny róg): Narzędzia > Opcje Internetowe > Prywatność, przycisk Witryny. Suwakiem ustawiamy poziom, zmianę zatwierdzamy przyciskiem OK.

 
Mozilla Firefox

Z menu przeglądarki: Narzędzia > Opcje > Prywatność. Uaktywnić pole Program Firefox: „będzie używał ustawień użytkownika”.
O ciasteczkach (cookies) decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Akceptuj ciasteczka.

 
Opera

Z menu przeglądarki: Narzędzie > Preferencje > Zaawansowane.
O ciasteczkach decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Ciasteczka.

 
Safari

W menu rozwijanym Safari trzeba wybrać Preferencje i kliknąć ikonę Bezpieczeństwo. Tu wybiera się poziom bezpieczeństwa w obszarze "Akceptuj pliki cookie”.


Wyłączenie lub blokada obsługi cookies może spowodować nieprawidłowe działanie naszej witryny. Jeśli Twoja przeglądarka akceptuje obsługę Cookies, oznacza to wyrażenie zgody na stosowanie cookies przez naszą witrynę.

Szkoła

EuroWeek 2019- Różanka

Anna Garczorz

Uczniowie naszej szkoły spędzili pięć dni na zajęciach językowych w ramach programu EuroWeek w malowniczo położonej górskiej miejscowości Różanka.

Program EuroWeek- Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym umożliwiającym młodym ludziom rozwijanie przedsiębiorczości, kreatywności, współpracy rówieśniczej, świadomości i ekspresji kulturalnej, a także nabywanie jakże istotnych w obecnym świecie umiejętności społecznych i sztuki dialogu.
Wszystkie zajęcia były prowadzone przez wolontariuszy z różnych stron świata w formie interaktywnych warsztatów, prezentacji multimedialnych, gier symulacyjnych, zabaw językowych i mini dramy. Nasi uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami komunikacyjnymi, rozwinąć kompetencje językowe oraz zaprezentować własne talenty i uzdolnienia poprzez udział w szeregu ćwiczeniach opartych na pracy zespołowej.

Dużym uznaniem uczestników obozu cieszyły się zajęcia typu „Night show”, podczas których uczniowie prezentowali kwestie ekologiczne, wpływ form masowego przekazu na współczesnego człowieka oraz kulturę krajów pochodzenia wolontariuszy poprzez prezentacje krótkich scenek, taniec, piosenkę i pokaz mody. Każdy dzień pobytu na obozie rozpoczynał się od rozgrzewki językowej oraz aktywności fizycznej w formie układów rytmiczno-tanecznych. W programie pobytu zawarto także debaty językowe i rozmowy sterowane, podczas których uczniowie mogli porozmawiać z wolontariuszami oraz przedstawić własny punkt widzenia na kwestie dotyczące edukacji. Podsumowaniem dnia były prezentacje uczestników oraz zabawy taneczne. Przerwy między zajęciami uczniowie spędzali na spacerach z opiekunami oraz na zabawach na świeżym powietrzu.
Podczas całego pobytu panowała niezwykle przyjazna atmosfera, wszyscy uczestnicy spotkali się z niezwykłą życzliwością personelu oraz wolontariuszy prowadzących zajęcia, uczniowie nawiązali nowe znajomości z rówieśnikami, a opiekunowie wymienili się własnym doświadczeniem oraz poznali ciekawe rozwiązania i techniki wzbogacając tym warsztat pracy dydaktycznej.

                                        Aleksandra Luks