Spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów, którzy od września rozpoczną naukę w klasie 4 odbędzie się w pierwszym tygodniu września. Poniżej zamieszczamy wykaz przyborów szkolnych, które będą potrzebne dzieciom w klasie 4.

Wyprawka klasy 4 (pdf) 256 KB

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Łaziskach Górnych informuje, że spotkanie z rodzicami uczniów, którzy od września rozpoczną naukę w klasie I odbędzie się 31 sierpnia br. o godz. 17.00 na sali gimnastycznej.

Wyprawka- kl.1 (pdf) 114 KB

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach informuje, że 1 lipca br. ruszyła kampania dotycząca bezpłatnych badań profilaktycznych pn. "Profilaktyka 40 PLUS". Program skierowany jest do Polaków, którzy w roku przeprowadzenia badania skończyli lub skończą 40 lat.

Więcej informacji (pdf) 32,2Mb

Informacja o programie 300+ Dobry start

Informacja o programie w wersji tekstowej (PDF) 85KB

W środę 16 czerwca 2021 odbył się finał II edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego „U ortografią za pan brat”. W eliminacjach, które miały miejsce 9 czerwca, wzięło udział 31 uczniów z klas I-III. Wszyscy uczestnicy wykazali się świetną znajomością polskiej ortografii.

W tym niezwykłym roku z okazji Dnia Patrona udało nam się zebrać u stopni ołtarza kościoła parafialnego aby prosić za wstawiennictwem Księdza Prałata Konrada Szwedy o potrzebny łaski i dziękować za wszelko dobro.

"Noś odblaski - świeć przykładem"

Od wielu lat  nasza Szkoła oraz Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto organizuje akcję "Odblaskowe pierwszaki" dla  uczniów kl. I oraz najstarszych grup przedszkolnych łaziskich placówek. Celem akcji jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa, propagowanie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, wpojenie konieczności noszenia odblasków.
3 listopada 2011 r. w Miejskim Domu Kultury odbyła kolejna  edycja akcji "Odblaskowe pierwszaki" .  Wzorem lat ubiegłych do  grona sponsorów dołączyło Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Mikołowski. W ramach tej akcji  ogłoszono konkurs plastyczny dla  najstarszych grup   przedszkolnych łaziskich placówek  pt. "Jestem rozważny i bezpieczny."  Uczniowie  klas I szkół podstawowych powiatu mikołowskiego realizujący  program „ Bezpieczny świat ucznia” zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym  dotyczącym bezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na ulicy. Wszystkie nadesłane prace nagrodzono. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Rozdano nagrody zwycięzcom konkursów plastycznych. Dzieci obejrzały przedstawienie agencji artystycznej Kanon z Krakowa pt. „Bezpieczne dzieciństwo”, spotkały się z sierżantem Hektorem – maskotką komendy powiatowej policji.  Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał   oprócz słodkiej niespodzianki kolorowankę z Hektorem,  a każdy pierwszak odblaskowy emblemat. Powagi temu wydarzeniu nadali znamienici goście, Burmistrz Miasta  Łaziska Górne Aleksander Wyra, Za-ca Burmistrza Jan Ratka, Przewodniczący Rady Miasta Łaziska Górne Tadeusz Król, Przewodniczący Stowarzyszenia Bezpieczne Miasto  Stanisław Jaroszek, członek zarządu  Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Mikołowski – Stanisław Karpeta,  komendant komisariatu policji w Łaziskach  Piotr Afiniec,  oraz członkowie Zarządu Stowarzyszenia Bezpieczne Miasto – dyrektor KWK Krzysztof Janik, którzy mimo licznych obowiązków znaleźli czas dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Inicjator i organizator akcji : Grażyna Tkocz

Czytaj więcej: Bezpieczny Świat Ucznia