W naszej szkole tradycją staje się obchodzenie mikołajek w sposób wyjątkowy. Oprócz odpowiednich ubrań, nakryć głowy, wszyscy są zapraszani do krainy Mikołaja. Od rana do późnych godzin popołudniowych do krainy przybywają kolejne klasy. Wyjątkowa oprawa, dekoracje, rodzinna i tajemnicza atmosfera pozwalała poczuć się jak w krainie a właściwie domu Mikołaja.

Nastrój budował się stopniowo od wizyty online w krainie i domu Mikołaja w Laponii po spotkanie  z prawdziwym Mikołajem, z którym dzieci rozmawiały, otrzymywały prezenty ale i obdarowywały laurkami, a na koniec  dziękowały piosenką i wspólnym zdjęciem. Mikołajowi towarzyszyła cała świta aniłki, elfy, renifery. O tym wyjątkowym miejscu świadczą zdjęcia i uśmiechy.
Dziękujemy rodzicom za wspaniały pomysł, wiele dni przygotowań i wyjątkowy efekt: Pani Dominice Prądzyńskiej, Pani Bożenie Turczyk, Panu Krystianowi Zosiuk, Przemysławowi Krysa oraz Panu Marcinowi Rotermanowi oraz przedstawicielom uczniów.

Klasa 2a o spotkaniu :
W tym roku nie przyszedł do nas Mikołaj, tylko przysłał pomocnika. Było nam trochę smutno, bo zaprowadził nas do wioski, gdzie było duuuużo śniegu i dużo ludzi. Na szczęście Mikołaj o nas nie zapomniał i zaprosił do swojego domu. Czekał tam na nas z reniferami, aniołkami i... elfami. Tym razem to my wręczyliśmy prezenty - pełne worki! Potem były wspólne śpiewy, sesja zdjęciowa i - tak, my też dostaliśmy prezenty. Mikołaj o nas nie zapomniał! Teraz obserwujemy wioskę Rovaniemi, bo za rok znowu chcemy tam wrócić!

Społeczność szkolna